התוכן העיקרי

הודעת התראה

שלום לכם וברוכים הבאים לאתר בית הכנסת של אוניברסיטת חיפה.

בית הכנסת ממוקם בקומה הראשונה של בית הסטודנט (חדר 103), והוא מְרַכז פעילות עניפה הקשורה ליהדות. על הפעילות אחראי רב הקמפוס, הרב ד"ר יוסי שטמלר.

בעבר, שירת הרב שטמלר כקצין טנקים בחיל השריון, למד ולימד בישיבות הסדר/גבוהות כעשרים שנה, הוסמך לרבנות ע"י הרבנות הראשית לישראל, שהה שלוש שנים עם משפחתו בטורנטו בשליחות חינוכית, והוא בעל תואר דוקטור בפילוסופיה יהודית.

כיום, מכהן הרב שטמלר כרב בית הכנסת באוניברסיטת חיפה ובמסגרת זו הוא אחראי על פעילויות רבות ושירותים מגוונים בקמפוס, כפי שיפורט בהמשך. בנוסף לזה מלמד הרב שטמלר במוסדות אקדמיים שונים ומשמש רב קהילה בנווה שאנן.

מידע מפורט על מגוון הפעילויות והשירותים הניתנים במסגרת בית הכנסת, תוכלו למצא בלשוניות השונות שבאתר זה.

מידע ראשוני וסקירה כללית על הפעילויות והשירותים הניתנים במסגרת בית הכנסת, תוכלו למצא בשורות הבאות:

תפילת מנחה מתקיימת בבית הכנסת, במהלך הסימסטרים, בשעה 13:50. (מניין נוסף מתקיים בשעה 14:30, מתחת לבניין אשכול בקומת ה 500, בחדר הביטחון שליד הכניסה מהחניה לבניין אשכול. מניין זה פעיל כל ימות השנה).

בימי שלישי ורביעי, בשעות אחה"צ-ערב, פועלות בבית הכנסת תוכניות מילגה לסטודנטים: 'אורייתא' ו'פרספקטיבה'. במסגרות אלה מתקיימות גם פעילויות חברתיות, כגון: ארוחות ערב, מסיבות, טיולים, שבתות בירושלים, הופעות אומן אורח וכד'. בבית הכנסת ניתן גם קורס אקדמי המקנה נקודות זכות במסגרת 'דרך הרוח'.

כל חודש, בממוצע, מתקיימת קבלת שבת וסעודה עשירה, במעונות או בבית הסטודנט.

רב הקמפוס מפיק סירטונים מקוונים, בשיתוף ה'ערוץ האקדמי', אשר עוסקים בחגי ישראל ובפרשת השבוע.

ניתן להרשם לנישואין בקמפוס, מבלי להגיע לרבנות, על כל הכרוך בכך. רישום זה כולל: פתיחת תיק, הוצאת תעודת רווקות, הדרכת כלה (ע"י מדריכת כלות); ולבחירתכם, גם רב מחתן, פגישת הכנה ותיכנון החופה ועוד. רב הקמפוס עורך גם טקסים כגון: בר/בת מצווה, חנוכת בית, קביעת מזוזה, זבד הבת ועוד.

סוגיית הגיור מעסיקה לא מעט אנשים שעלו לארץ. בשיתוף עם 'נתיב', הגוף הממלכתי הגדול ביותר שעוסק בגיור, נשמח לעזור למי שמעוניין לעבור תהליך זה.

במהלך השנה מתבצעות פניות רבות, ע"י סטודנטים וסגל כאחד, לרב בית הכנסת, בנושאים שונים ומגוונים. החל מבקשה לבדיקת/החלפת מזוזות, שאלות הלכתיות ויעוץ אישי בתחומים שונים.

גם אתם מוזמנים לפנות, בכל נושא שיראה לכם רלוונטי.

בברכת הצלחה וכל טוב

הרב ד"ר יוסי שטמלר

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 054-3933-062

peiluyot